אחוות ברזל: נעבור את זה יחד | מלכי גולד

שיתוף במייל
שיתוף בווטסאפ
הדפסה

מי כעמך ישראל!

מדינת ישראל עוברת ימים מאתגרים ולא פשוטים. ימי מלחמה מתישים ושגרת מלחמה מדאיגה מעמידה כל אחד מאתנו בפני אתגרים כאלו ואחרים. ואין מי יודע מתי כל זה יסתיים ואיך בדיוק.

ואם זה המצב באזורים שמוגדרים כשלווים, על אחת כמה וכמה באזורים הקרובים לקווי האש… אך דווקא בימים קשים אלו ניתן לגלות את הפן הנפלא של העם שלנו. את ההירתמות, את האחווה ואת הרצון להושיט יד למי שצריך במה שצריך.

מה אתם צריכים? מה עשוי להועיל לכם? מהי ההתמודדות האישית שלכם בימים אלו? לכל צורך (כמעט)יש עמותה, ארגון, התאגדות ומתנדבים שנמצאים בכוננות כדי לעזור ולהושיט לכם יד. "נעבור את זה יחד" זו לא רק סיסמה, זו דרך חיים.

שגרת התמודדות בימי חירום עם ילד מיוחד

כהורים שמתמודדים עם גידול ילד או בוגר על הרצף, גם השגרה שלכם יכולה להיחשב כ'חירום' מבחינות מסוימות. יש הורים שיגדירו את זמן חזרתו של הילד המיוחד הביתה כשעת חירום שצריך להיערך אליה כראוי כדי לצלוח את הזמנים הללו בהצלחה.

אז בימי חירום? על אחת כמה וכמה. מה עושים עם הילד שנמצא שעות רבות בבית? איך מרגיעים אותו כשאנחנו עצמנו בלחץ בעת הישמע אזעקה? איך מצליחים לנהל שגרה סבירה כשגרים אצל סבא וסבתא או בכלל בדירה לא מוכרת?

 

ילדים מתאספים לשמיעת סיפור
יש מענים מיוחדים שנועדו להגיש סיוע וכתף למשפחות שמתמודדות עם אוטיזם

 

כולנו חשים פחד, כולנו נבהלים מאזעקה, לאף אחד לא נעים להסתגר בחדר הממ"ד, אך לילד על הרצף האתגר כפול ומכופל. וכמובן – לנו, בני המשפחה הקרובה שלו, נוסף אתגר על אתגר. לא פלא שיש מענים מיוחדים שנועדו להגיש סיוע וכתף למשפחות שמתמודדות עם אוטיזם.

אלו חלק מהמענים שיוכלו להועיל גם לכם

הסרגל – עושים טוב בקהילה

זקוקים לעזרה בשעת מלחמה? כתבו אלינו לכתובת good@asargel.co.il  ואנחנו ניצור את החיבורים לגופים שיוכלו לספק לכם מענה כנדרש לכם.

החמ"ל הסגול

חמ"ל למען אנשים עם מוגבלויות. חמ"ל מבית "שווים" שמציע סיוע לאנשים בעלי מוגבלויות ובני המשפחה שלהם שנפגעו מהמלחמה. טופס פניה.

Busykids – תעסוקה מקוונת לילדים

באתר busykids תמצאו מאות קישורים לפעילות אינטרנטית, מרבית הפעילויות חינמיות והן מתאימות לטווח גילאים ורמות של ילדים. אולי תמצאו שם פעילות אהובה שתעסיק את הילד שלכם?

אפ"י ישראל

עמותת אפ"י ישראל למען אוטיסטים בתפקוד גבוה מעמידה שירותי תמיכה וייעוץ לאנשים אוטיסטים בתפוד גבוה ולבני המשפחה שלהם. טופס פניה .

סיפורים חברתיים

מאגר של סיפורים חברתיים לתיווך המצב לילדים לקריאה ולצפייה בעברית, אנגלית, צרפתית וספרדית: פטפוטים

 

התרשמו מכל המענים ואחוות הברזל בימים קשים אלו. יש משהו שצריך ועדיין לא קיים? אולי תהיו אתם אלו שיוזמים את המענה?

שיתוף כתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות אחרונות

הרשמה לניוזלטר שלנו

לקבלת המגזין החודשי של הסרגל ישירות למייל והצטרפות לעדכונים והטבות:

דילוג לתוכן