פיילוט בירושלים: החזר כספי להורים על הסעת ילד עם מוגבלות | מלכי גולד

שיתוף במייל
שיתוף בווטסאפ
הדפסה

הנחיה של משרד החינוך כי הורים לילד בעל מוגבלות יוכלו לקבל החזר בגין הסעת ילדם המיוחד, והם יקבלו על כך סכום של בין 900-1,000 ₪ לחודש – מחיר מלווה. הנחיה זו תהיה רלוונטית במקרים בהם הרשות המקומית אינה יכולה לספק את ההסעה הנדרשת לילד. הורה שיתחייב להסיע את ילדו ללימודים יקבל את הכסף שנועד לתשלום עבור חברת הסעות. בנוסף תוכל הרשות המקומית להעלות את התשלום ולהוסיף עליו תוספת תקציב הסעה במלואו. ההערכות טוענות כי מדובר על תוספת של סכומים משמעותיים בכל חודש. אם כי משרד החינוך סובר כי בשלב זה יש רק מעט הורים שמעוניינים לנצל את האפשרות הזו.

עיריית ירושלים מרימה את הכפפה!

בירושלים כבר יצאו עם פיילוט, הרשות תוסיף לתשלום של משרד החינוך סכומים נוספים בכל חודש. בירושלים מסיע מערך ההסעות כעשרים ושבעה אלף תלמידים בחינוך המיוחד. ההורים קיבלו מכתב ובו נכתב כי התכנית מוגדרת כפיילוט והיא מוצעת להורים לילדים בקבוצות מסוימות, יעילות התכנית תיבדק במהלך שנת הלימודים הבאה. המטרה היא להפחית עומס על ההסעות הפעילות. כיום חברות ההסעות מתמודדות עם מספר רב של נסיעות ומספר הילדים המיוחדים רק הולך ועולה. הדבר יוצר עומס ומסכן גם את הילדים.

 

 

פניה להורים ממרכז השליטה

בירושלים פונה מרכז השליטה אל הורים שכלולים בקבוצת הפיילוט. מדובר על כארבע מאות הורים לילדים בעלי מוגבלות. העירייה מציעה להורים החזר הוצאות עבר התחייבות ההורים להסיע את הילד באופן עצמי למוסד הלימודי. הורים לילדים מיוחדים מברכים על התכנית וסבורים כי היא תפחית לחץ בכל מה שקשור להגעה למוסד הלימודי.

הורה, מעוניין לקבל את ההצעה?

הורים שקיבלו את הפניה יחליטו האם הם מעוניינים לקבל אותה. אם ההחלטה שלהם חיובית יהיה עליהם למסור פרטים של ההורה המסיע ושל הילד, פרטי חשבון בנק וכן פרטים להשתתפות בתכנית. האישור יכלול פרטים לגבי התעריף היומי וכן מועדי תשלום.

אילו קבוצות זכאיות

במשרד החינוך הגדירו חמש דרגות של ילדים שיהיו זכאים להסדר זה. ילד נכה שזקוק למעלון בהסעה פרטית, ילדים שזכאים למונית פרטית ומלווה. ילדים נכים ברכב הסעות עם מעלון ומלווה. ילדים שזכאים להסעה עם ילדים נוספים ועם מלווה. וילדים שלהם לקויות קלות והם זקוקים למלווה.

תשלום ראשון להורים שישתתפו בתכנית שולם בתאריך 05.12.2023, התשלומים יימשכו לכל הפחות במשך שישה חודשים ברצף. הורה או ילד שמעוניין לחזור להסעה מאורגנת צריך להודיע שישים ימים מראש לרשות המקומית כי הוא מבטל את ההשתתפות שלו בפיילוט.

בעירייה מדגישים כי סיכום של ההורים מול חברת הסעה בתמורה לקבלת תשלום מהחברה היא על אחריות ההורים, והעירייה תקזז תשלום מחברות ההסעה בגין תלמידים שלא נוסעים בפועל. כמו כן הדגישה העירייה כי אם יתגלה כי חברת הסעות משלמת להורים כדי שהם יוותרו על הסעה, הדבר יטופל בחומרה וכן יוטלו קנסות.

 

 

שיתוף כתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות אחרונות

הרשמה לניוזלטר שלנו

לקבלת המגזין החודשי של הסרגל ישירות למייל והצטרפות לעדכונים והטבות:

כתבות אחרונות
דילוג לתוכן